TARİHİ YAPIDA YAŞAM ÖDÜLÜ

  • Engin KUDUĞ Evi (Küçükyalı)
  • Sabri ve Mahide ÖZÇOBAN Evi (Bergama)
  • Muazzez SEZER Evi (Mordoğan)
  • Emine ÖKTEM Evi (Kınık)
  • İdris KÖKTENTÜRK Evi (Kınık)

ÖZGÜN İŞLEVİN KORUNDUĞU ESASLI ONARIM ÖDÜLÜ

  • Tijen KÜLÇE Evi (Foça)
  • Bülent TÜRKMEN Evi (Bergama)

ÖZGÜN İŞLEVİN DEĞİŞTİRİLDİĞİ ESASLI ONARIM ÖDÜLÜ

  • Sıbyan Mektebi (Urla)

EMEK ÖDÜLÜ

  • ​Abdullah GÜLMEZ – Taş Ustası (Bergama)

TARİHİ ÇEVRE VE KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA DALINDA KATKI ÖDÜLÜ

  • Ferhat FUZULİ  “Meseret ile Şükran” Manzum Hikaye
  • Oktay ÖZENGİN “Menemen Tarihi Albümü”
  • Uluç HANHAN “Bir Zamanlar Uzunada” Kitap
  • Semra İĞTAÇ “İzmir Masalları” Radyo Programı

GELENEKSEL ZANAATLARIN YAŞATILMASI ÖDÜLÜ

  • Veli ve Osman MERMERKAYA – Yorgancı (Karabağlar)
  • Mustafa PANCAR – Sepetçi (Bergama)
  • Birsen Cemile GÜREL – Halı Dokumacı (Bergama)
  • Ahmet SİLLELİ – Saraç (Bergama)

TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRAS KONULU OKUL PROJELERİ TEŞVİK ÖDÜLÜ

  • DEÜ 75. Yıl İlköğretim Kurumları “Biz küçüklerin gözünden İzmir’in tarihine ve kültürüne yolculuk”
  • Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları “Bergama’da Zaman Yolculuğu”
  • İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi “Tarihi haritalar, bir kentin tarihi mirasını ortaya koymada bir araç olabilir mi? : 1905 GOAD Haritaları Örneği”
  • TAKEV Anadolu ve Fen Lisesi “3000 Yıllık Cam Sanatının İzmir’deki Temsilcisi: Nazar Boncuğu”
  • Özel Piri Reis Okulları “Tarihi ve Kültürel Miras : TİRE”
  • Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Su Gibi Aziz Olasın İzmir”
  • Saadet Emir Ortaokulu “Puzzle’ım İzmir : Buca Tarihi ve Tarihi Mekanları”

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

  • 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği “Kybele Teknesi”

SEÇİCİ KURUL BAŞKANI

  • Dr. Zeynep AHUNBAY (Mimar, Restorasyon Uzmanı) İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi

ASİL SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Dr. Filiz YENİŞEHİRLİOĞLU (Sanat Tarihçisi) Koç Üniversitesi İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Süleyman ÖZGEN (Mimar, Restorasyon Uzmanı) Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi / Restorasyon Anabilim Dalı Başkanı
  • Doç. Dr. Serdar AYBEK (Arkeolog) Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Semahat ÖZDEMİR (Şehir Plancısı) İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Tolga ÜNLÜ (Şehir Plancısı) Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi
  • Fırat AYKAÇ (Serbest Mimar)

YEDEK SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Doç. Dr. Şebnem YÜCEL (Mimar)Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi
  • Gözde EKŞİOĞLU ÇETİNTAHRA (Şehir Plancısı) Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakltesi, Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Elemanı
  • Burak YOLAÇAN (Arkeoloji) Dokuz Eylül Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji Bölümü Araştırma Görevlisi
  • Dilek Yeliz MAKTAL CANKO (Sannat Tarihi) Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü Araştırma Görevlisi

RAPORTÖRLER

  • Ayşegül GÜNGÖREN (Arkeolog & Uzm. Sanat Tarihçisi)
  • Mehmet YASA (Restoratör)