TARİHİ YAPIDA YAŞAM KATEGORİSİ

  • Gülten ÇETİNKAYA Evi (Alaçatı)
  • Semiha ve İsmail YILDIRDI Evi (Şirince)
  • Serpil ve Şerafettin GENİŞ Evi (Tire)
  • Bedia TÜREN Evi (Ödemiş)
  • Mehmet KIZILCAAVLU Evi (Ödemiş)
  • Şule ve Turgut SU Evi (Birgi)
  • Raşit TAŞER – Şemsiye Tamircisi (Tire)
  • Yusuf ÇIRPAR – Yorgancı Dükkanı (Tire)

BASİT ONARIM KATEGORİSİ

  • Bet İsrael Sinagogu (Karataş)

TARIHI ÇEVRE VE KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA DALINDA
KATKI KATEGORİSİ

  • Müesser AKTAŞ Etnoğrafya ve Tarih Evi (Mordoğan) – Katkı Kategorisinde Jüri Özel Ödülü
  • Mustafa Koray POLAT, Yeni Şükran Oteli Televizyon Belgesel Dizisi
  • Yılmaz GÖÇMEN “Hazan ve Hüzün Son Kuşlar”
  • Sara PARDO “Öykülerin İzinde Smyrna’dan İzmir’e ” Tudem yayınları, Ankara 2014
  • Serap TEKELİ ÖZDEN, Selçuk KAYAN “ARASTA VE MALGACA Urla’nın Belleği” Fotoğraf ve Sözlü Tarih Projesi

GELENEKSEL ZANAATLARIN YAŞATILMASI

  • İrfan ALKUR, Kabak Kemane Ustası (Başköy, Tire) Geleneksel Zanaatların Yaşatılması Kategorisinde Jüri Özel Ödülü
  • Ahmet NALBANT – Nalbant Ustası (Tire)
  • Abdullah SÜREN – Semerci Ustası (Tire)

TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRAS KONULU OKUL PROJELERİ TEŞVİK ÖDÜLÜ

  • Selçuk Şahabettin Sarıdede Halk Eğitim Merkezi, “Selçuk’ta Yaşamak” Projesi
  • DEÜ Özel 75. Yıl İlköğretim Kurumları “Tarihin Sahneye ve Ritme Yansıması Bergama Asklepion- Efes Antik Kenti” Çalışması
  • Torbalı Ayrancılar Ortaokulu  “Metropolis Ziyaretçilerini Bekliyor” Çalışması
  • Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları “Eğitimde Kentlilik Bilinci ve Kültür Öğrenimi” Çalışması
  • İzmir Konak Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi, Çağatay Kılınç “Ortak Kaderi Olanların Yaşam Alanları Kortejolar” Çalışması

SEÇİCİ KURUL BAŞKANI

  • Doç. Dr. Sevinç GÖK (Sanat Tarihçisi)  Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü

ASİL SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Doç. Dr. Yasemin POLAT (Arkeolog)  Ege Üniversitesi  Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü
  • Doç. Dr. Hülya YÜCEER (Y.Mimar-Restorasyon Uzmanı) Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü
  • Yrd. Doç. Dr. Burak BELGE  (Şehir Plancısı)  Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü
  • Memnune BAHÇİVAN  (Şehir Plancısı)
  • N.Nur KOCASOY BAĞCI (Y.Mimar-Restorasyon Uzmanı)

YEDEK SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Yrd. Doç. Dr. İrem AYHAN SELÇUK (Şehir Plancısı)  Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü
  • Yrd. Doç. Dr. Yusuf SEZGİN (Arkeolog)   Celal Bayar Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü
  • Yrd. Doç. Dr. Cengiz GÜRBIYIK (Sanat Tarihçisi)  Celal Bayar Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü
  • Dr. Elif UĞURLU SAĞIN (Y.Mimar-Restorasyon Uzmanı) İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Fakültesi Mimari Restorasyon Bölümü

RAPORTÖRLER

  • Ayşegül GÜNGÖREN (Arkeolog & Uzm. Sanat Tarihçisi)
  • Mehmet YASA (Restoratör)