TARİHİ YAPIDA YAŞAM ÖDÜLÜ

  • ​Nurten İŞLER Evi (Tire)
  • Raziye ve Ahmet ÜLGER Evi (Tire)
  • Emin ÇETİN – Berber (B​irgi​)

ÖZGÜN İŞLEVİN DEĞİŞTİRİLDİĞİ ESASLI ONARIM ÖDÜLÜ

  • Saliha Hanım Taş Konak (Birgi)

TARİHİ ÇEVRE VE KÜLTÜR VARLIKLARINI KORUMA DALINDA KATKI ÖDÜLÜ

  • ​Zafer Gazi TUNALI ve Atillla ÖZDEMİR “Doktor Vagonu” fotoğraf projesiyle
  • Levent Ertekin “Karambol” ve “Beledi Dokuma” kitaplarıyla
  • Köstem Kültür, Eğitim ve Müzecilik Vakfı “Köstem Zeytinyağı Müzesi” girişimiyle

GELENEKSEL ZANAATLARIN YAŞATILMASI ÖDÜLÜ

  • ​Ayşe NARİN – Hasırcı (Tire)
  • Hediye MANTAR – Sepetçi (Tire)
  • Yaşar ve Aziz BARTIK – Kalaycı (Kemeraltı)
  • Mehmet ve Ali Erdoğan – Elekçi (Kemeraltı)
  • Ömer ve Ali AKDEMİR – Demirci (Kemeraltı)
  • Mehmet AĞCA – Sedefkar (Kemeraltı)
  • Şerife ZORLU – Yüz yazmacısı (Karaburun – Kösedere Köyü)

TARİHİ VE KÜLTÜREL MİRAS KONULU OKUL PROJELERİ TEŞVİK ÖDÜLÜ

  • ​İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi “6 Şapkalı Kent Turu – Pantha Rei”
  • Piri Reis Okulları “İzmir’de Levanten Kültürü”
  • İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları “Tarihi Karataş Evleri Resim Çalışması” & “Levanten Köşkü Seramik Çalışması”
  • İzmir Türk Koleji “İzmir’in Kayıp Tarihi: Merdivenli Medrese”
  • Özel BİLFEN İlköğretim Okulu “Tarihi Başdurak Kemeraltı Çarşısından Günümüze Çini Sanatının İzleri”
  • Kent Koleji Güzelbahçe Kampüsü “Kentin Tarihine Dokun”
  • Narlıdere Özel TAKEV Ortaokulu “Gizemli Bavul Projesi: KLAZOMENAI”

SEÇİCİ KURUL BAŞKANI

  • Cengiz BEKTAŞ (Y.Mimar)

ASİL SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Dr. Öğretim Görevlisi Nimet ÖZGÖNÜL (Restorasyon Uzmanı) ODTÜ Mimarlık Fakültesi, Restorasyon Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi
  • Prof. Dr. Zeynep ENLİL (Şehir Planlama) Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Oya AKIN (Şehir Planlama) Yıldız Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Pelin ŞAHİN TEKİNALP (Sanat Tarihçisi) Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Ayşe Gül AKALIN ORBAY (Arkeolog) Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi
  • Nevin Nazan YÜCEL (Y.Mimar – Restorasyon Uzmanı)

YEDEK SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Doç. Dr. Tonguç AKIŞ (Mimar) İYTE, Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğretim Görevlisi Işın CAN (Şehir Plancısı)  İYTE, Mimarlık Fakültesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Görevlisi
  • Dr. Öğretim Üyesi Selda ALP (Sanat Tarihçisi) Anadolu Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Batı Sanatı ve Çağdaş Sanat Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
  • Dr. Öğretim Üyesi Gözde ŞAKAR (Arkeolog)  Celal Bayar Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi

RAPORTÖRLER

  • Ayşegül GÜNGÖREN (Arkeolog & Uzm. Sanat Tarihçisi)
  • Mehmet YASA (Restoratör)