Tarihi Yapıda Yaşam Kategorisinde

  • Makbule Çelen Evi (Bergama)
  • Nurdagül Büyükarhan Evi (Bergama)
  • Güray ve Figen Varlık Evi (Bergama)
  • Fatma ve Necdet Çancılar Evi (Dikili)
  • Şaziment Tuncel Evi (Karaburun-Eğlenhoca Köyü)

Özgün İşlevin Korunduğu Esaslı Onarım Dalında

  • Ömer ve Şükran Torun Evi / Zangoç Evi  (Foça)
    Mimari Müellif: Neşe Bozkır, Fevzi Bozkır, Ercüment Kuyumcu
    Uygulama: Ömer Torun
  • Mehmet Hamdi Uzer Binası (Bergama)
    Mimari Müellif: Neşe L.Bülent Şahin
    Uygulama: Mehmet Hamdi Uzer

Özgün İşlevin Değiştirildiği Esaslı Onarım Dalında

  • Rönesans Yalısı (Bayraklı-Turan)
    Mimari Müellif: Tamer Pakben
    Uygulama: UMART Mimarlık
  • Beyaz Köşk (Esenyalı)
    Mimari Müellif: Salih Seymen
    Uygulama: Grid İnşaat

Tarihi Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalında Katkı Ödülü kategorisinde

  • Karaburun Eğlenhoca Köyü Tarih ve Etnografya Evi
  • Lütfü Dağtaş “Anadolu’nun Son Karatabağı” Belgesel Film ve Fotoğraf Sergisi ile
  • Tufan Atakişi “Fred, Edmond, Henri Boissonnas ve İzmir” Kitabı ile

Tarihi ve Kültürel Miras Konulu Okul Projeleri Teşvik Ödülü

  • Naci Şensoy Anadolu Lisesi “Her Evde Bir Tarih Var” çalışmasıyla
  • Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları “Nerede Kırkınca Nerede Şirince” çalışmasıyla
  • Özel Havajet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Havajet Yaşayan İzmir’de” çalışmasıyla
  • Ayrancılar Ortaokulu  “Müzede Öğreniyorum” çalışmasıyla

Seçici Kurul ayrıca Yaşayan İnsan Hazinesi olarak değerlendirdiği Anadolu’nun son karatabağı olan İsmail Araç’a Jüri Özel Ödülü verdi.

SEÇİCİ KURUL BAŞKANI

  • Can BİNAN – Prof. Dr.(Mimar, Restorasyon Uzmanı) Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölüm Başkanı Restorasyon Anabilim Dalı Başkanı

ASİL SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Zübeyde Müge AKKAR ERCAN – Doç. Dr.(Şehir Plancısı) ODTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi
  • Hüseyin CEVİZOĞLU – Doç. Dr. (Arkeolog) E.Ü. Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi
  • F.Nurşen KUL – Yrd. Doç. Dr. (Mimar, Restorasyon Uzmanı) İYTE Mimarlık Fakültesi Mimari Restorasyon Bölümü Öğretim Üyesi
  • Mükerrem KÜRÜM (Sanat Tarihçisi) Adnan Menderes Üniversitesi  Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Görevlisi
  • Nehir Yüksel (Şehir Plancısı)
  • Cem BİLGİNPERK (Y.Mimar, Restorasyon Uzmanı)

YEDEK SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Emre GÖNLÜGÜR – Yrd. Doç. Dr. (Şehir Plancısı) İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi
  • Onur GÜLBAY – Dr. (Arkeolog) D.E.Ü. Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi
  • Öget CÖCEN – Dr. (Mimar, Restorasyon Uzmanı)
  • Canan ÇAKMAK (Sanat Tarihçisi)

RAPORTÖRLER

  • Ayşegül GÜNGÖREN (Arkeolog & Uzm. Sanat Tarihçisi)
  • Mehmet YASA (Restoratör)