Tarihi Yapıda Yaşam Kategorisinde

  • Ayşe Adalet SÜZER CAN Evi (Birgi)
  • Arife DÖNER Evi (Birgi)
  • Füsun – Güven ÇAĞATAY Evi (Varyant)
  • Semer Ustası Kamil BEZCİOĞLU (Tire)
  • Nalın Ustası Cemil TOLGA  (Tire)
  • Konuralp DÜRÜK Evi (Tire)
  • Zeliha – Mehmet ÇOBAN Evi (Tire)
  • İsmail BİLGİ Evi (Ödemiş Bademli)
  • Aliye – İbrahim BADEMCİ Evi (Çeşme Alaçatı)

Tek Yapı Ölçeğinde Koruma Uygulamaları Ödülleri’nden

Özgün İşlevin Korunduğu Esaslı Onarım Dalında

  • Emel ALİBERTİ Evi (Küçükyalı) Mimari Müellif: Tamer PAKBEN

Tarihi Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalında Katkı Ödülü kategorisinde

  • A.Munis Armağan   Tire ve Ege Üzerine hazırladığı tüm yayınlarıyla
  • Yılmaz Göçmen “Tire’nin Yıldızları” kitabıyla
  • Tufan Atakişi  “Kralın İzmir Günleri”  kitabıyla
  • Gül Altuna Doyranlı “Elveda İzmir”  romanıyla
  • Ressam Seha GİDEL “Tire Resimleri” ile
  • Tiyatro Viya / Kentin Oyuncuları     “Tulumbacılar” tiyatro oyunu ile
  • Yönetmenliğini Özer Kesemen’in yaptığı “Lübbey’i Bekleyenler” Belgesel Filmi

Tarihi ve Kültürel Miras Konulu Okul Projeleri Teşvik Ödülü

  • Özel Karşıyaka Piri Reis İlkokulu    “Efesten Bir Hikaye: Celcus” ve “Agoradaki Yalıçapkını Arkadaşlarını Arıyor” çalışmalarıyla
  • DEÜ Özel 75. Yıl İlköğretim Kurumları    “İzmir Kültürümün Aynası Tarihin Duvara Yansıması” çalışmasıyla
  • Naci Şensoy Anadolu Lisesi “Gençlerle Tarih” çalışmasıyla
  • Ayrancılar Ortaokulu  “Tarihine Sahip Çık” çalışmasıyla
  • Yaratıcı Çocuklar Derneği   “Efes’i Geziyorum” çalışmasıyla

Seçici Kurul ayrıca Tarihi Mirasın korunduğu ve değerlendirildiği örnek alınacak bir yerleşim olarak gördüğü Birgi’ye Jüri Özel Ödülü verdi.

SEÇİCİ KURUL BAŞKANI

  • Asuman TÜRKÜN Prof. Dr., (Şehir Plancısı) Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi

ASİL SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Taner KORKUT – Prof. Dr., (Arkeolog) Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi
  • Mehmet KAHYAOĞLU  –  Yrd. Doç. Dr. (Sanat Tarihçisi)  Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik ve Tasarım Bölümü
  • Tülin SELVİ ÜNLÜ – Uzm., (Şehir Plancısı)  Mersin Ünv. Akdeniz Kent Araştırmaları Merkezi/ Şehir ve Bölge Planlama Anabilim Dalı
  • Kıvılcım KESKİNER – Y.Mimar İYTE Mimarlık Bölümü Yarı Zamanlı Öğretim Üyesi
  • Zübeyda ÖZKAN – (Mimar)

YEDEK SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  •  Eylem BAL  – Yrd. Doç. Dr., (Şehir Plancısı)  DEÜ Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Öğretim Üyesi
  • Şenay ÖZGÜR YILDIZ  – Yrd. Doç. Dr., (Sanat Tarihçisi) DEÜ, İlahiyat Fakültesi, Türk-İslam Sanatları Tarihi Anabilim Dalı Başkanı
  • Öget CÖCEN  – Yüksek Mimar
  • Yusuf YAVAŞ – Arkeolog

RAPORTÖRLER

  • Ayşegül GÜNGÖREN (Arkeolog & Uzm. Sanat Tarihçisi)
  • Mehmet YASA (Restoratör)