Kentli İzmirli Ödülü:

  • Aygen Şenli Evleri
  • Mahmut Karnas Evi

Özgün İşlevin Değiştirildiği Esaslı Bakım Onarım Ödülü:

  • Silahtaroğlu Hanı
    Mimar: Erdal Kemahlıoğlu
    Yapımcı: Aygıt İnşaat
    Yapı Sahibi: L. Haldun Güven, H. Coşkun Güven, A. Ergun Güven 

Emek Ödülü:

  • Silahtaroğlu Hanı içinde yer alan “kalem işleri”
    M. Sağlam, R. Bayraktaroğlu, H. Gökova

Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıklarını Koruma Dalında Katkı Ödülü:

  • Değişen Yüzüyle İzmir- Selnur Şarman, Leyla parlak, Sevil Durmuş
  • Bir Şarkıdır Kemeraltı – Tanzer Güven – Müellif, Ege T.V.
  • Bayraklı Tepekule Çalışmaları- Özel Piri Reis İlköğretim Okulu
  • Volker Dreike Evi
    Mimar: Şenol Kaytan 

Seçici Kurul Özel Ödülü:

  • Efes Yamaç Ev 2 – Avusturya Arkeoloji Enstitüsü Efes Kazıları Başkanlığı
    Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü

ÖDÜL KOMİTESİ ÜYELERİ

  • Aziz KOCAOĞLU– İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı
  • Hasan TOPAL – İ.B.B. Genel Sekreter Yardımcısı
  • Fügen SELVİTOPU – İ.B.B. İmar İşleri Daire Başkanı
  • Önder BATKAN – İ.B.B. Tarihsel Çevre Ve Kültür Varlıkları Müdürü
  • Dr. Emel GÖKSU – D. E. Ü. Öğretim Üyesi
  • Dr. Eti AKYÜZ LEVİ- D. E. Üniversitesi Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Ülker BAYKAN SEYMEN – Y. T. E. Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Sarp TUNÇOKU – Y. T. E. Öğretim Üyesi
  • Doç. Dr. Emel KAYIN – D. E. Üniversitesi Öğretim Üyesi
  • Serpil YASA – İzmir 1 No’lu Kül. ve Tab. Var. Kor. Kur. Müdürü
  • Ömer PAKER – İzmir 2 No’lu Kül. ve Tab. Var. Kor. Kur. Müdürü
  • Tamer BAŞBUĞ – Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı
  • Tolga ÇİLİNGİROĞLU – Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi Başkanı

DANIŞMAN SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Aziz KOCAOĞLU– İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı
  • Hasan TOPAL – İ.B.B. Genel Sekreter Yardımcısı
  • Fügen SELVİTOPU – İ.B.B. İmar İşleri Daire Başkanı
  • Önder BATKAN – İ.B.B. Tarihsel Çevre Ve Kültür Varlıkları Müdürü
  • Tamer BAŞBUĞ – Mimarlar Odası İzmir Şubesi Başkanı
  • Tolga ÇİLİNGİROĞLU – Şehir Plancıları Odası İzmir Şubesi Başkanı
  • Serpil YASA – İzmir 1 No’lu Kültür ve Tabiat Var. Koruma Kur. Müdürü
  • Ömer PAKER – İzmir 2 No’lu Kül. ve Tab. Var. Kor. Kur. Müdürü

ASIL SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Prof. Dr. Hülya KOÇ – D.E.Ü. Öğretim Üyesi (Şehir Plancısı)
  • Doç. Dr. Semahat ÖZDEMİR – İ.Y. T. E. Öğretim Üyesi (Şehir Plancısı)
  • Yrd.Doç.Dr. Emel KAYIN – D.E.Ü. Öğretim Üyesi (Mimar)
  • Yrd.Doç.Dr. Ertan DAŞ – E.Ü. Öğretim Üyesi (Sanat Tarihçisi)
  • Yrd.Doç.Dr. Gürcan POLAT- E.Ü. Öğretim Üyesi (Arkeolog)
  • Öğr. Gör. Önder MARMASAN – İ.Y.T.E. Öğretim Üyesi (Restorasyon Uzm.)
  • Yük. Mim. Dilek PAKBEN – Serbest Mimar (Restorasyon Uzm.)

YEDEK SEÇİCİ KURUL ÜYELERİ

  • Yrd.Doç.Dr. Emre ERGÜL – İ.Y. T. E. Öğretim Üyesi (Mimar)
  • Yrd.Doç.Dr. Hümeyra BİROL AKKURT – D.E.Ü. Öğretim Üyesi  (Mimar)
  • Yrd.Doç. Dr. İpek SÖNMEZ – D. E. Ü. Öğretim Üyesi (Şehir Plancısı)

RAPORTÖRLER

  • Kıvılcım KESKİNER (Y.Mimar)
  • Mehmet YASA (Restoratör)